• 1550 грн.

  за 1 кубометр для населення.

 • відходи тверді - 450 грн. хвойні - 350 грн. чурка - 650 грн.

  Дровяні відходи - чурка паливна

 • 1000 грн.

  за 1 кубометр з нижнього складу.

термін та порядок проведення полювання
09.08.2021 13:43

НАКАЗ про термін та порядок проведення полювання

Новини Львова: 8 фактів незаконного полювання виявили на Львівщині

30.07.2021 м. Охтирка                                              147

 

«Про  термін та порядок проведення полювання

на диких парнокопитних тварин, хутрових звірів

та пернату дичину в мисливських угіддях

ДП «Охтирське лісове господарство»

в мисливському сезоні 2021-2022 рр.»

 

Відповідно до ст.19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», положення «Про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України від 17.10.2011 № 549, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1211/19949, Закону України «Про ветеринарну медицину»,-

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Установити строки полювання:

1.1. На норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара,   галагаза,   гаги   звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника,  шилодзьобки,  кроншнепів,  чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем'яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка) - з 18-ї години 07 серпня 2021 року по 31 жовтня  2021 року.

1.2. На перепела з  07 серпня по  31 жовтня 2021 року.

 

1.3. На зайця-русака, лисицю, вовка – з 06 листопада 2021 року по 31 січня 2022 року.

2. Установити, що:

2.1. Полювання на копитних звірів проводити:

2.1.1.  На самця кабана  з 30 жовтня 2021 року по 31 січня 2022 року.

2.1.2. Колективне та облавне полювання на самок козулі, кабана та їх молодняк з 30 жовтня по 26 грудня 2021 року.

2.3. Днями полювання є:

2.3.1. На пернату дичину - субота, неділя та середа, а для мисливців з собаками лягавих порід і спанієлями додатковий день полювання - четвер.

2.3.2. На копитних та хутрових звірів при колективному та облавному полюванні - субота та неділя.

2.4. Норма добування одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати (згідно затверджених граничних норм добування):

2.4.1. Пернатої дичини:

норців великих

- 2 гол.

 

голубів

- 10 гол.

качок

- 5 гол.

 

перепілок

- 15 гол.

лисок

- 6 гол.

 

куликів

- 10 гол.

2.4.2. Хутрових звірів: зайця-русака – 1 гол.; лисиці – не лімітовано.

2.5. Полювання на хутрову та пернату дичину проводити за відстрільними картками, що видаються ДП «Охтирське лісове господарство», у межах установленої пропускної спроможності мисливських угідь.

2.6. Полювання на диких парнокопитних тварин проводити за ліцензіями в межах лімітів добування диких звірів у сезоні полювання 2021-2022 років, на пернату дичину та хутрових звірів в межах погодженої пропускної спроможності мисливських угідь, відповідно до порядку встановленого положенням «Про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України від 17.10.2011 № 549, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1211/19949, (далі Положення).

2.7. Колективне та облавне полювання на парнокопитних та хутрових тварин дозволяється в складі не більше двадцяти мисливців, включаючи нагоничів.

2.8. Умови організації здійснення полювання для іноземних мисливців, дні полювання, норми добування дичини, розмір плати за надання послуги й добуту продукцію, визначаються відповідними договорами, що укладаються між іноземцями або юридичними особами, які організовують для них полювання, та користувачами мисливських угідь.

2.9. Відстріл мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи не в сезон полювання проводити відповідно до Інструкції «Про вибірковий діагностичний відстріл мисливських тварин для проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи», затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України від 08.02.2014 № 60, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 15.042014 за № 423/25200, або в порядку селекційного відстрілу.

Тварин, добутих у порядку селекційного або вибіркового діагностичного відстрілу для ветеринарно-санітарної експертизи, зараховувати до ліміту їх використання у сезоні полювання 2021-2022 років, а після завершення сезону полювання – до ліміту їх добування наступного року.

2.10. В порядку ст.17, 33 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», з метою регулювання понаднормової чисельності хижих та шкідливих для мисливського господарства тварин, мисливцям дозволяється відстріл вовків, лисиці, єнотовидних собак, бродячих собак, котів, сірих ворон за наявності ліцензії або відстрільної картки під час полювання на інші види.

2.11. Закривати полювання на окремий вид або всі види мисливських тварин в мисливських угіддях організації при вичерпанні Ліміту добування (пропускної спроможності для пернатої та хутрової дичини), у разі погіршення стану популяції, виникненні або загрозі поширення особливо небезпечних хвороб, у тому числі спільних для тварин і людей.

2.12. Полювання в межах територій об’єктів природно-заповідного фонду та на визначених відтворювальних ділянках заборонено.

3. Розпорядниками полювання по ДП «Охтирське лісове господарство» затвердити:

- провідний мисливствознавець Максюта І.М.;

- обхід №1 – ст. єгер Хухрянського лісництва Безноско О.І.;

- обхід №2 - єгер Грунського лісництва Чертков С.О.;

- обхід №3 - єгер Хухрянського лісництва Гузеватий В.В.;

- обхід №4 - єгер Охтирського лісництва Гузеватий Р.С.;

- обхід №5 - єгер Олешнянського лісництва Дяченко А.І.

4. Провідному мисливствознавцю ДП «Охтирське лісове господарству» Максюті І.М.:

4.1. Забезпечити дотримання профілактичних заходів щодо небезпечних хвороб. Сезон полювання на певній території починати з підтвердження Держпромспоживслужби району відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину».

4.1.1. Постійно проводити роз’яснювальну роботу з населенням та інструктажі з техніки безпеки серед мисливських колективів, щодо недопущення самовільного переселення диких кабанів, попередження і оперативного реагування у випадку виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин.

4.1.2. При проведенні колективних та облавних полювань забезпечити сурове дотримання правил техніки безпеки. Полювання проводити тільки в сигнальних жилетах.

4.1.3. При проведенні полювань на диких кабанів обов’язково ставити до відома районні державні служби ветмедицини про час і місце проведення полювання з таким розрахунком, щоб розпорядник полювання був забезпечений необхідними засобами для відбору діагностичного матеріалу та відповідними інструкціями протягом всього сезону полювання. Реалізацію м’яса добутих тварин мисливцям здійснювати лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС та інші зоонозні хвороби.

4.1.4. Посилити спостереження за дикими тваринами, при виявленні хворих (з аномальною поведінкою) або загиблих - негайно повідомляти  Держпромспоживслужбу району.

4.2. Визначити місця проведення полювання на пернату дичину та хутрових звірів в сезоні 2021-2022 років і забезпечити контроль за виконанням установлених вимог, а саме, не дозволяти проведення полювання: на відстані ближче ніж 200 метрів від розташування наметних туристичних таборів і дільниць, відведених для відпочинку громадян, місць проведення лісогосподарських робіт, об’єктів ПЗФ, відтворювальної ділянки.

4.3. Визначити норми добування пернатої і хутрової дичини одним мисливцем за день полювання (згідно затверджених граничних норм добування), пропускну спроможність мисливських угідь, узгодити її до початку полювання відповідно до вимог чинного законодавства.

4.4. Забезпечити дотримання порядку обліку, видачі й повернення ліцензій, відстрільних карток, обліку добутої дичини, організацій та здійснення полювання згідно Положення. Видавати мисливцям ліцензії, відстрільні картки із зазначенням у них терміну, конкретної дати та місця здійснення полювання лише при наявності контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита на поточний сезон. З метою зменшення втрат дичини при видачі відстрільних карток надавати перевагу мисливцям, які мають собак мисливських порід.

4.5. Проводити обов'язкову реєстрацію мисливців перед початком колективного полювання та облік добутих ними тварин у контрольних картках обліку добутої дичини і порушень правил полювання. Допускати до полювання лише тих мисливців, які мають документи на право полювання, які передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».

4.6. Розробити прейскурант цін на послуги, які надаються при проведенні полювання на диких парнокопитних звірів в мисливському сезоні в 2021- 2022 роках.

4.7. Заборонити нарізну мисливську та переобладнану для полювання нарізну не мисливську зброю використовувати при колективному та облавному полюванні на диких парнокопитних в мисливських угіддях лісгоспу.

4.8. При спортивному полюванні на зайця-русака заборонити застосування нарізної зброї та набоїв з кулями та картеччю, полювання загонами та «котлом».

4.9. На виконання пункту 2 Протоколу наради при Сумській ОДА від 15.03.2018 року, що четверга інформувати Департамент захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації «Про проведення ліцензійного полювання за визначеною формою».

4.10. Забезпечити належну охорону державного мисливського фонду, суворе дотримання мисливцями правил полювання, техніки безпеки при користуванні зброєю та протипожежної безпеки.

4.11. Бригаді мисливців лісгоспу, яка проводить боротьбу з шкідливими тваринами та птахами, а також приймає активну участь по боротьбі з браконьєрством – видати пільгові безкоштовні відстрільні картки на пернату дичину та хутрових звірів.

4.12. Довести зміст цього наказу до початку полювання до громадськості району, області і зацікавлених осіб.

5. При видачі відстрільних карток, ліцензій, організації та проведенні  полювань враховувати вимоги «Правил протипожежної безпеки в Лісах України» затверджених наказом Держкомлісгоспу України № 278 від 27.12.2004 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.03.2005 року за № 328/10608.

З метою охорони державного мисливського фонду та мисливських угідь, недопущення погіршення їх екологічного стану, керуючись ч. 2 ст. 30, ст.42  Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливцям забороняється відвідування лісових мисливських угідь на території хвойних лісових насаджень в період високої  та надзвичайної пожежної небезпеки і в’їзд до лісових мисливських угідь (крім транзитних шляхів), розведення багать у лісі та прилеглих польових чи водно-болотних угіддях протягом 2021 року.

6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Директор Ю.В. Римар

 

Погоджено: Погоджено:

Сумське обласне Департамент захисту довкілля

управління лісового та мисливського та енергетики

господарства Сумської обласної державної адміністрації

___________________________ ______________________________

«_____» ________________2021р. «_____» ________________2021р.

 

Підготовлено:

Максюта І.М.

 

 

ДЕРЖАВНЕ  АГЕНТСТВО  ЛІСОВИХ  РЕСУРСІВ  УКРАЇНИ

СУМСЬКЕ  ОБЛАСНЕ  УПРАВЛІННЯ  ЛІСОВОГО  ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Державне  підприємство

«Охтирське лісове господарство»

 

НАКАЗ

 

16.07.2020 м. Охтирка                                              124

 

«Про  термін та порядок проведення полювання

на диких парнокопитних тварин, хутрових звірів

та пернату дичину в мисливських угіддях

ДП «Охтирське лісове господарство»

в мисливському сезоні 2020-2021 рр.»

 

Відповідно до ст.19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», положення «Про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України від 17.10.2011 № 549, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1211/19949, Закону України «Про ветеринарну медицину»,-

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Установити строки полювання:

1.1. На норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара,   галагаза,   гаги   звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника,  шилодзьобки,  кроншнепів,  чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем'яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка) - з 18-ї години 08 серпня 2020 року по 01 листопада 2020 року.

1.2. На перепела з  08 серпня по  31 жовтня 2020 року.

1.3. На зайця-русака, лисицю, вовка – з 07 листопада 2020 року по 31 січня 2021 року.

2. Установити, що:

2.1. Полювання на копитних та хутрових проводити:

2.1.1.  На самця кабана  з 31 жовтня 2020 року по 31 січня 2021 року.

2.1.2. Колективне та облавне з 31 жовтня по 27 грудня 2020 року.

 

2.3. Днями полювання є:

2.3.1. На пернату дичину - субота, неділя та середа, а для мисливців з собаками лягавих порід і спанієлями додатковий день полювання - четвер.

2.3.2. На копитних та хутрових звірів при колективному та облавному полюванні - субота та неділя.

2.4. Норма добування одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати (згідно затверджених граничних норм добування):

2.4.1. Пернатої дичини:

норців великих

- 2 гол.

 

голубів

- 10 гол.

качок

- 5 гол.

 

перепілок

- 15 гол.

лисок

- 6 гол.

 

куликів

- 10 гол.

2.4.2. Хутрових звірів: зайця-русака – 1 гол.; лисиці – не лімітовано.

2.5. Полювання на хутрову та пернату дичину проводити за відстрільними картками, що видаються ДП «Охтирське лісове господарство», у межах установленої пропускної спроможності мисливських угідь.

2.6. Полювання на диких парнокопитних тварин проводити за ліцензіями в межах лімітів добування диких звірів у сезоні полювання 2020-2021 років, на пернату та хутрову дичину в межах погодженої пропускної спроможності мисливських угідь, відповідно до порядку встановленого положенням «Про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України від 17.10.2011 № 549, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1211/19949, (далі Положення).

2.7. Колективне та облавне полювання на парнокопитних та хутрових тварин дозволяється в складі не більше двадцяти мисливців, включаючи нагоничів.

2.8. Умови організації здійснення полювання для іноземних мисливців, дні полювання, норми добування дичини, розмір плати за надання послуги й добуту продукцію, визначаються відповідними договорами, що укладаються між іноземцями або юридичними особами, які організовують для них полювання, та користувачами мисливських угідь.

2.9. Відстріл мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи не в сезон полювання проводити відповідно до Інструкції «Про вибірковий діагностичний відстріл мисливських тварин для проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи», затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України від 08.02.2014 № 60, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 15.042014 за № 423/25200, або в порядку селекційного відстрілу.

Тварин, добутих у порядку селекційного або вибіркового діагностичного відстрілу для ветеринарно-санітарної експертизи, зараховувати до ліміту їх використання у сезоні полювання 2020-2021 років, а після завершення сезону полювання – до ліміту їх добування наступного року.

2.10. В порядку ст.17, 33 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», з метою регулювання понаднормової чисельності хижих та шкідливих для мисливського господарства тварин, мисливцям дозволяється відстріл вовків, лисиці, єнотовидних собак, бродячих собак, котів, сірих ворон за наявності ліцензії або відстрільної картки під час полювання на інші види.

2.11. Закривати полювання на окремий вид або всі види мисливських тварин в мисливських угіддях організації при вичерпанні Ліміту добування (пропускної спроможності для пернатої та хутрової дичини), у разі погіршення стану популяції, виникненні або загрозі поширення особливо небезпечних хвороб, у тому числі спільних для тварин і людей.

2.12. Полювання в межах територій об’єктів природно-заповідного фонду та на визначених відтворювальних ділянках заборонено.

3. Розпорядниками полювання по ДП «Охтирське лісове господарство» затвердити:

- провідний мисливствознавець Максюта І.М.;

- обхід №1 – ст. єгер Хухрянського лісництва Безноско О.І.;

- обхід №2 - єгер Грунського лісництва Чертков С.О.;

- обхід №3 - єгер Хухрянського лісництва Гузеватий В.В.;

- обхід №4 - єгер Охтирського лісництва Гузеватий Р.С.;

- обхід №5 - єгер Олешнянського лісництва Дяченко А.І.

4. Провідному мисливствознавцю ДП «Охтирське лісове господарству» Максюті І.М.:

4.1. Забезпечити дотримання профілактичних заходів щодо небезпечних хвороб. Сезон полювання на певній території починати з підтвердження Держпромспоживслужби району відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину».

4.1.1. Постійно проводити роз’яснювальну роботу з населенням та інструктажі з техніки безпеки серед мисливських колективів, щодо недопущення самовільного переселення диких кабанів, попередження і оперативного реагування у випадку виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин.

4.1.2. При проведенні полювань на диких кабанів обов’язково ставити до відома районні державні служби ветмедицини про час і місце проведення полювання з таким розрахунком, щоб розпорядник полювання був забезпечений необхідними засобами для відбору діагностичного матеріалу та відповідними інструкціями протягом всього сезону полювання. Реалізацію м’яса добутих тварин мисливцям здійснювати лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС та інші зоонозні хвороби.

4.1.3. Посилити спостереження за дикими тваринами, при виявленні хворих (з аномальною поведінкою) або загиблих - негайно повідомляти  Держпромспоживслужбу району.

4.2. Визначити місця проведення полювання на пернату дичину та хутрових звірів в сезоні 2020-2021 років і забезпечити контроль за виконанням установлених вимог, а саме, не дозволяти проведення полювання: на відстані ближче ніж 200 метрів від розташування наметних туристичних таборів і дільниць, відведених для відпочинку громадян, місць проведення лісогосподарських робіт, об’єктів ПЗФ, відтворювальної ділянки.

4.3. Визначити норми добування пернатої і хутрової дичини одним мисливцем за день полювання (згідно затверджених граничних норм добування), пропускну спроможність мисливських угідь, узгодити її до початку полювання відповідно до вимог чинного законодавства.

4.4. Забезпечити дотримання порядку обліку, видачі й повернення ліцензій, відстрільних карток, обліку добутої дичини, організацій та здійснення полювання згідно Положення. Видавати мисливцям ліцензії, відстрільні картки із зазначенням у них терміну, конкретної дати та місця здійснення полювання лише при наявності контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита на поточний сезон. З метою зменшення втрат дичини при видачі відстрільних карток надавати перевагу мисливцям, які мають собак мисливських порід.

4.5. Проводити обов'язкову реєстрацію мисливців перед початком колективного полювання та облік добутих ними тварин у контрольних картках обліку добутої дичини і порушень правил полювання. Допускати до полювання лише тих мисливців, які мають документи на право полювання, які передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».

4.6. Розробити прейскурант цін на послуги, які надаються при проведенні полювання на диких парнокопитних звірів в мисливському сезоні в 2020- 2021 роках.

4.7. Заборонити нарізну мисливську та переобладнану для полювання нарізну не мисливську зброю використовувати при колективному та облавному полюванні на диких парнокопитних в мисливських угіддях лісгоспу.

4.8. При спортивному полюванні на зайця-русака заборонити застосування нарізної зброї та набоїв з кулями та картеччю, полювання загонами та «котлом».

4.9. На виконання пункту 2 Протоколу наради при Сумській ОДА від 15.03.2018 року, що четверга інформувати Департамент захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації «Про проведення ліцензійного полювання за визначеною формою».

4.10. Забезпечити належну охорону державного мисливського фонду, суворе дотримання мисливцями правил полювання, техніки безпеки при користуванні зброєю та протипожежної безпеки.

4.11. Бригаді мисливців лісгоспу, яка проводить боротьбу з шкідливими тваринами та птахами, а також приймає активну участь по боротьбі з браконьєрством – видати пільгові безкоштовні відстрільні картки на пернату дичину та хутрових звірів.

4.12. Довести зміст цього наказу до початку полювання до громадськості району, області і зацікавлених осіб.

5. При видачі відстрільних карток, ліцензій, організації та проведенні  полювань враховувати вимоги «Правил протипожежної безпеки в Лісах України» затверджених наказом Держкомлісгоспу України № 278 від 27.12.2004 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.03.2005 року за № 328/10608.

З метою охорони державного мисливського фонду та мисливських угідь, недопущення погіршення їх екологічного стану, керуючись ч. 2 ст. 30, ст.42  Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливцям забороняється відвідування лісових мисливських угідь на території хвойних лісових насаджень в період високої  та надзвичайної пожежної небезпеки і в’їзд до лісових мисливських угідь (крім транзитних шляхів), розведення багать у лісі та прилеглих польових чи водно-болотних угіддях протягом 2020 року.

6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Директор Ю.В. Римар

 

Погоджено: Погоджено:

Сумське обласне Департамент захисту довкілля

управління лісового та мисливського та енергетики

господарства Сумської обласної державної адміністрації

___________________________ ______________________________

«_____» ________________2020р. «_____» ________________2020р.

 

Підготовлено:

Максюта І.М.

 

 

ДЕРЖАВНЕ  АГЕНТСТВО  ЛІСОВИХ  РЕСУРСІВ  УКРАЇНИ

СУМСЬКЕ  ОБЛАСНЕ  УПРАВЛІННЯ  ЛІСОВОГО  ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Державне  підприємство

«Охтирське лісове господарство»

 

НАКАЗ

 

18.07.2019 м. Охтирка                                              128

 

«Про  термін та порядок проведення полювання

на диких парнокопитних тварин, хутрових звірів

та пернату дичину в мисливських угіддях

ДП «Охтирське лісове господарство»

в мисливському сезоні 2019-2020 рр.»

 

Відповідно до ст.19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», положення «Про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України від 17.10.2011 № 549, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1211/19949, Закону України «Про ветеринарну медицину»,-

НАКАЗУЮ:

1. Установити строки полювання:

1.1. На норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара,   галагаза,   гаги   звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника,  шилодзьобки,  кроншнепів,  чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем'яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка) - з 18-ї години 03 серпня 2019 року по 27 жовтня 2019 року;

1.2. На перепела з  03 серпня по  27 жовтня 2019 року;

1.3. На зайця-русака, лисицю, вовка – з 02 листопада 2019 року по 26 січня 2020 року.

2. Установити, що:

2.1. Полювання на копитних та хутрових проводити:

2.1.1.  На самця кабана  з 05 жовтня 2019 року по 26 січня 2020 року.

2.1.2. Колективне та облавне з 05 жовтня по 29 грудня 2019 року.

 

2.3. Днями полювання є:

2.3.1. На пернату дичину - субота, неділя та середа, а для мисливців з собаками лягавих порід і спанієлями додатковий день полювання - четвер.

2.3.2. На копитних та хутрових звірів при колективному та облавному полюванні - субота та неділя.

2.4. Норма добування одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати (згідно затверджених граничних норм добування):

2.4.1. Пернатої дичини:

норців великих

- 2 гол.

 

голубів

- 10 гол.

качок

- 5 гол.

 

перепілок

- 15 гол.

лисок

- 6 гол.

 

куликів

- 10 гол.

2.4.2. Хутрових звірів: зайця-русака – 1 гол.; лисиці – не лімітовано.

2.5. Полювання на хутрову та пернату дичину проводити за відстрільними картками, що видаються ДП «Охтирське лісове господарство», у межах установленої пропускної спроможності мисливських угідь.

2.6. Полювання на диких парнокопитних тварин проводити за ліцензіями в межах лімітів добування диких звірів у сезоні полювання 2019-2020 років, на пернату та хутрову дичину в межах погодженої пропускної спроможності мисливських угідь, відповідно до порядку встановленого положенням «Про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України від 17.10.2011 № 549, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1211/19949, (далі Положення).

2.7. Колективне та облавне полювання на парнокопитних та хутрових тварин дозволяється в складі не більше двадцяти мисливців, включаючи нагоничів.

2.8. Умови організації здійснення полювання для іноземних мисливців, дні полювання, норми добування дичини, розмір плати за надання послуги й добуту продукцію, визначаються відповідними договорами, що укладаються між іноземцями або юридичними особами, які організовують для них полювання, та користувачами мисливських угідь.

2.9. Відстріл мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи не в сезон полювання проводити відповідно до Інструкції «Про вибірковий діагностичний відстріл мисливських тварин для проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи», затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України від 08.02.2014 № 60, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 15.042014 за № 423/25200, або в порядку селекційного відстрілу.

Тварин, добутих у порядку селекційного або вибіркового діагностичного відстрілу для ветеринарно-санітарної експертизи, зараховувати до ліміту їх використання у сезоні полювання 2019-2020 років, а після завершення сезону полювання – до ліміту їх добування наступного року.

 

2.10. В порядку ст.17,33 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», з метою регулювання понаднормової чисельності хижих та шкідливих для мисливського господарства тварин, мисливцям дозволяється відстріл вовків, лисиці, єнотовидних собак, бродячих собак, котів, сірих ворон за наявності ліцензії або відстрільної картки під час полювання на інші види.

2.1. Закривати полювання на окремий вид або всі види мисливських тварин в мисливських угіддях організації при вичерпанні Ліміту добування (пропускної спроможності для пернатої та хутрової дичини), у разі погіршення стану популяції, виникненні або загрозі поширення особливо небезпечних хвороб, у тому числі спільних для тварин і людей.

2.12. Полювання в межах територій об’єктів природно-заповідного фонду та на визначених відтворювальних ділянках заборонено.

3. Розпорядниками полювання по ДП «Охтирське лісове господарство» затвердити:

- провідний мисливствознавець Максюта І.М.;

- обхід №1 – ст. єгер Хухрянського лісництва Безноско О.І.;

- обхід №2 - єгер Грунського лісництва Чертков С.О.;

- обхід №3 - єгер Хухрянського лісництва Гузеватий В.В.;

- обхід №4 - єгер Охтирського лісництва Гузеватий Р.С.;

- обхід №5 - єгер Олешнянського лісництва Дяченко А.І.

4. Провідному мисливствознавцю ДП «Охтирське лісове господарству» Максюті І.М.:

4.1. Забезпечити дотримання профілактичних заходів щодо небезпечних хвороб. Сезон полювання на певній території починати з підтвердження Держпромспоживслужби району відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину».

4.1.1. Постійно проводити роз’яснювальну роботу з населенням та інструктажі з техніки безпеки серед мисливських колективів, щодо недопущення самовільного переселення диких кабанів, попередження і оперативного реагування у випадку виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин.

4.1.2. При проведенні полювань на диких кабанів обов’язково ставити до відома районні державні служби ветмедицини про час і місце проведення полювання з таким розрахунком, щоб розпорядник полювання був забезпечений необхідними засобами для відбору діагностичного матеріалу та відповідними інструкціями протягом всього сезону полювання. Реалізацію м’яса добутих тварин мисливцям здійснювати лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС та інші зоонозні хвороби.

4.1.3. Посилити спостереження за дикими тваринами, при виявленні хворих (з аномальною поведінкою) або загиблих - негайно повідомляти  Держпромспоживслужбу району.

4.2. Визначити місця проведення полювання на пернату дичину та хутрових звірів в сезоні 2019-2020 років і забезпечити контроль за виконанням установлених вимог, а саме, не дозволяти проведення полювання: на відстані ближче ніж 200 метрів від розташування наметних туристичних таборів і дільниць, відведених для відпочинку громадян, місць проведення лісогосподарських робіт, об’єктів ПЗФ, відтворювальної ділянки.

4.3. Визначити норми добування пернатої і хутрової дичини одним мисливцем за день полювання (згідно затверджених граничних норм добування), пропускну спроможність мисливських угідь, узгодити її до початку полювання відповідно до вимог чинного законодавства.

4.4. Забезпечити дотримання порядку обліку, видачі й повернення ліцензій, відстрільних карток, обліку добутої дичини, організацій та здійснення полювання згідно Положення. Видавати мисливцям ліцензії, відстрільні картки із зазначенням у них терміну, конкретної дати та місця здійснення полювання лише при наявності контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита на поточний сезон. З метою зменшення втрат дичини при видачі відстрільних карток надавати перевагу мисливцям, які мають собак мисливських порід.

4.5. Проводити обов'язкову реєстрацію мисливців перед початком колективного полювання та облік добутих ними тварин у контрольних картках обліку добутої дичини і порушень правил полювання. Допускати до полювання лише тих мисливців, які мають документи на право полювання, які передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».

4.6. Розробити прейскурант цін на послуги, які надаються при проведенні полювання на диких парнокопитних звірів в мисливському сезоні в 2019- 2020 роках.

4.7. Заборонити нарізну мисливську та переобладнану для полювання нарізну не мисливську зброю використовувати при колективному та облавному полюванні на диких парнокопитних в мисливських угіддях лісгоспу.

4.8. При спортивному полюванні на зайця-русака заборонити застосування нарізної зброї та набоїв з кулями та картеччю, полювання загонами та «котлом».

4.9. На виконання пункту 2 Протоколу наради при Сумській ОДА від 15.03.2018 року, що четверга інформувати Департамент екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації «Про проведення ліцензійного полювання за визначеною формою».

4.10. Забезпечити належну охорону державного мисливського фонду, суворе дотримання мисливцями правил полювання, техніки безпеки при користуванні зброєю та протипожежної безпеки.

4.11. Бригаді мисливців лісгоспу, яка проводить боротьбу з шкідливими тваринами та птахами, а також приймає активну участь по боротьбі з браконьєрством – видати пільгові безкоштовні відстрільні картки на пернату дичину та хутрових звірів.

4.12. Довести зміст цього наказу до початку полювання до громадськості району, області і зацікавлених осіб.

5. При видачі відстрільних карток, ліцензій, організації та проведенні  полювань враховувати вимоги «Правил протипожежної безпеки в Лісах України» затверджених наказом Держкомлісгоспу України № 278 від 27.12.2004 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.03.2005 року за № 328/10608.

З метою охорони державного мисливського фонду та мисливських угідь, недопущення погіршення їх екологічного стану, керуючись ч. 2 ст. 30, ст.42  Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливцям забороняється відвідування лісових мисливських угідь на території хвойних лісових насаджень в період високої  та надзвичайної пожежної небезпеки і в’їзд до лісових мисливських угідь (крім транзитних шляхів), розведення багать у лісі та прилеглих польових чи водно-болотних угіддях протягом 2019 року.

6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Директор Ю.В. Римар

 

Погоджено: Погоджено:

Сумське обласне Департамент екології

управління лісового та мисливського та охорони природних ресурсів

господарства Сумської обласної державної адміністрації

___________________________ ______________________________

«_____» ________________2019р. «_____» ________________2019р.

 

Було в 2018 році

 

Відповідно до ст. 19 Закону України “Про мисливське господарство та полювання”,

 

Н А К А З У Ю :

 

1. Встановити такі строки полювання :

1.1. Індивідуального полювання на парнокопитних тварин :

 • на самця кабана – з 1 жовтня 2018 року до 31 січня 2019 року включно;

 • на молодняк кабана – з 1 жовтня 2018 року до 31 січня 2019 року включно;

 • на самок кабана та козулі – з 1 жовтня до 31 грудня 2018 року;

1.2. Колективного та облавного на диких парнокопитних тварин з 03 листопада  до  31 грудня 2018 року.

1.3. На зайця русака, лисицю, єнотоподібного собаку у відкритих для полювання польових угіддях з 3 листопада 2018 року до 27 січня 2019 року.

Полювання на лисицю та єнотоподібного собаку в  лісових угіддях дозволити під час колективного та облавного полювання на диких парнокопитних тварин при наявності в мисливця відстрілочної картки та щорічної картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання, відстріл лисиці в лютому місяці 2019 року провести бригадою мисливців за участю єгерської служби, та лісової охорони лісгоспу.

 1. Встановити, що :

2.1.Днями полювання є :

– на парнокопитних - індивідуального – усі дні тижня, а колективного та облавного, та на зайця, лисицю та єнотоподібного собаку – субота й неділя.

2.2.Денна норма відстрілу зайця-русака, одним мисливцем – один заєць. Норма відстрілу лисиці та єнотоподібного собаки не лімітовано.

2.3. Полювання на зайця-русака, єнотоподібну собаку, лисицю проводити за відстрілочними картками із зазначеному у них терміну та місця полювання на вказані в них  види дичини з обов‘язковою реєстрацією мисливців перед початком полювання та облік добутої дичини в контрольних картках обліку добутої дичини  та порушень правил полювання.

Бригаді мисливців ДП «Охтирське лісове господарство», яка проводить боротьбу з шкідливими тваринами та птахами, а також приймає активну участь по боротьбі з браконьєрством  видати пільгові безкоштовні  відстрілочні картки на  хутрових звірів.

2.4. Колективне – до 5 чоловік та облавне полювання на диких парнокопитних тварин дозволяється в складі не більше 20 (двадцяти) мисливців, уключаючи нагоничів, і не більше двох разів в одному мисливському угідді (квартал, поле) протягом сезону.

2.5. Полювання на диких парнокопитних тварин проводити за ліцензіями згідно із затвердженими Міністерством Аграрної політики та продовольства України лімітами добування диких парнокопитних та інструкцією про порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин та порядок здійснення полювання на цих тварин.

2.6. Добування вовка дозволяється здійснювати за наявності в мисливця ліцензії або відстріляної картки на добування інших мисливських тварин.

Відстріл вовка та лисиці не в мисливський сезон, або в заборонених для полювання місцях проводити згідно дозволу обласного управління лісового господарства затвердженою бригадою мисливців.

2.7. Відстріл диких парнокопитних та хутрових звірів для ветеринарно-санітарної експертизи проводити відповідно до Інструкції з проведення вибіркового діагностичного відстрілу мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи. Тварин, добутих у порядку проведення селекційного та вибіркового діагностичного відстрілу для проведення ветеринарно-санітарної експертизи, зараховувати до ліміту їх добування у сезоні полювання 2018-2019 років.

2.8. Розробити прейскурант цін на послуги, які надаються при проведенні полювання на диких парнокопитних звірів в мисливському сезоні в 2017- 2018 роках.

2.9.  Заборонити нарізну мисливську та переобладнану для полювання нарізну не мисливську зброю використовувати при колективному та облавному полюванні на диких парнокопитних в мисливських угіддях лісгоспу.

3.0. При спортивному полюванні на зайця-русака заборонити застосування нарізної зброї та набоїв з кулями та картеччю, полювання загонами та “котлом”.

3. Забезпечити дотримання профілактичних заходів, щодо сказу та інших небезпечних хвороб, проведення ветеринарно-санітарної  експертизи добутих тварин. Сезон полювання починати за узгодженим з головним державним інспектором ветеринарної медицини району.

4. Визначити пропускну  спроможність мисливських угідь, узгодити її з Департаментом екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації та Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства.

5. Допускати до полювання лише тих мисливців, які мають посвідчення мисливця та  контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання на мисливський сезон 2018 –2019 років з відміткою про сплату державного мита.

6. Заборонити полювання на територіях та об`єктах природно-заповідного фонду.

Єгерській службі забезпечити належну організацію полювання, охорону мисливських угідь від незаконного полювання, та контроль у співпраці з органами екологічної інспекції та Національної поліції за дотриманням правил полювання та техніки безпеки.

7. З метою зменшення втрат дичини видавати відстрілочні картки в першу чергу мисливцям, які мають мисливських собак з відповідними на них документами.

 

Директор Ю.В. Римар

 

Погоджено: Погоджено:

Департамент екології Сумське обласне

та охорони природних ресурсів управління лісового та мисливського

Сумської обласної державної господарства

адміністрації

___________________________ _______________________________

«_____» ________________2018р. «_____» ________________2018р.

Оновлено 09.08.2021 13:47