• 1550 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 450 грн. хвойні - 350 грн. чурка - 650 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 1000 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

2021 рік в Охтирському лісництві почався досить жваво.
09.08.2021 13:44

2021 рік в Охтирському лісництві почався досить жваво

Про лісокультурну кампанію-2017 та плани на 2018 рік ВІДЕО – Волинське ОУЛМГ

Вже з таненням снігу та настанням перших теплих днів було розпочато лісокультурну компанію. У 2020 році було заплановано посадити 8,1 га лісових культур , що в свою чергу і було зроблено . Також було доповнено 1,4 га лісових культур посаджених в минулі роки.  В ході робіт до яких було залучено приватних підприємців та своїх робітників під контролем майстра лісу Костенко І.В та ст. майстра лісі дільниці №2 Кузьменко В.О. висаджено 29 825 шт. сіянців Дуба звичайного та 100 шт. сіянців Яблуні домашньої. Роботи по доповненю проводилися також і на плантації новорічних ялинок. Було доповнено 5 га та висаджено 5000 штук сіянців Сосни звичайної.Щоб в подальшому забезпечити жителів міста лісовими красунями. На осінь ми плануємо доповнити ще 4,9 га лісових культур.

Паралельно з лісокультурною компанією ми готуємося до пожежонебезпечного періоду. Проводиться інструктаж з техніки гасіння лісових пожеж серед робітників лісової охорони .

Ст. майстер Щетінін О.В. разом з трактористом Охтирського лісництва Горішнім М.О. почали процес поновлення мінералізованих смуг трактором в агрегаті АГД- 2,5 та КЛБ-1,7. Цього року вже було поновлено 190 км смуг. Кожного року Охтирське лісництво створює нові мінералізовані смуги трактором в агрегаті ПЛН-70. Так на поточний рік створено 55 км. На наш погляд це один з найефективніших засобів попередження лісових пожеж.

Проводиться агітація за допомогою аншлагів. Заплановано поставити 10 нових аншлагів 3 з яких вже виготовлені та встановлені. Лісничий Охтирського лісництва Шукалович В.М.  кожен рік проводить розмови з школярами в поблизу розташованих шкіл що до правил поведінки в лісі та попередженню лісових пожеж.

 

Для отримання здорового та стійкого лісу в майбутньому необхідно проводити рубки догляду та догляд за лісовими культурами.

На даний момент вже 48,2 га лісових культур було доглянуто . З них 6,7 га за допомогою мульчера TMC Cancela TFS-200 , 31,3 га трактором лісовими дисками та 10,2 га скошено лісорубом Охтирського лісництва Симон Олександра кусторізом під контролем ст. майстра Щетініна О.В. Догляд мульчером кращий тому що небажані породи дерев та кущів зрізаються під саму землю. Це дає змогу головній породі вийти в перший ярус що в свою чергу впливає на майбутній склад лісу.

В березні було проведення освітлення лісових культур на даному єтапі вже зроблено 6,5 га.

З початку року проводилися рубки спрямовані на формування складу та стійкості насаджень до хвороб та шкідників. Так була проведена на площі  21 га прохідна рубка на якій було заготовлено 249,507 м3 ділової та 548,363м3 дровяної деревини . На вибірково санітарних рубках за період з січня місяця до липня на площі 55,3 га  було заготовлено 467,809 м3 ділової та 516,709 м3 дровяної деревини.

За Охтирським лісництвом закріплений лісовий розсадник та шкільне відділення для декоративних рослин . Восени на лісовому розсаднику було висіяно жолуді Дуба звичайного  на площі 0,61 га які в майбутньому будуть використовувати для створення лісу. 1,75 га площі лісового розсадника засаджено новорічними ялинками. На цій плантації в кінці травня планується формування крони кожної ялинки індивідуально силами лісової охорони.

В теплицях було висіяно насіння Сосни звичайної 2кг, Гріх грецький 5 кг, Слива домашня 2кг, Абрикос звичайний 3кг,Груша звичайна 0,4кг. В подальшому отриманими сіянцями ми будемо садити та доповнювати лісові культури та ремізи.

Одним з направлень нашого лісництва є декоративний посад. матеріал.

Так в поточному році на шкільному відділенні було висаджено 58 шт. Ялини звичайної, 99 шт. Ялиці білої, 1320 шт. Ялини колючої, 17 шт. Сосони кедрової. На даний момент у нас є в наявності для реалізації такі породи як Ялина колюча, Туя західна смарагд, Туя західна колумна, Туя західна Літл Гігант, Псевдоцуга Мензіса, Ялівець скальний Скайрокет, Барбарис Юліанна, Гібіскус травянистий , Самшит вічнозелений. В найближчий час плануємо цей список Пухероплодником, Спіреею, Вербою Мацудана, Вербою козячою, Барбарисом Тунберга, Барбарисом Тунберга вертикальним, Чубушником.

За 2021 рік вже було виконано досить багато роботи але зупинятися на досягненому ми не будемо.

Оновлено 09.08.2021 13:46