• 1550 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 450 грн. хвойні - 350 грн. чурка - 650 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 1000 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Лісовий розсадник
09.08.2021 13:44

Лісовий розсадник

Ратнівський лісовий розсадник – найбільший в Україні

Лісовий розсадник – саме тут починають свое життя майбутні дерева. В Охтирському лісгоспі , а саме на території Охтирського лісництва знаходиться постійний ліовий розсадник. С першого погляду він вражає своїми розмірами, охайністю. Площа розсадника складає 3,8 га. Сезонні робітники постійно стежать за порядком на території лісництва та лісового розсадника.

Робота на розсаднику починається з весни і закінчується лише пізно восени. Спочатку за допомогою трактора проводиться оранка та культивація площі під посіви. Потім пишуться рядки для висіву.

На поточний рік було висіяно 0,61 га жолудя дуба звичайного. Для підживлення та поливу було встановлено сучасну систему поливу яка дала досить вагомі результати. Посіви дуба звичайного досить сильно різняться в порівнянні з тими що не поливаються. В продовж вегетаційного періоду дівчата лісокультурниці доглядають за посівами, видаляючи всі небажані бур»яни та розпушуючи землю. Догляд за майбутніми деревами проводиться досить ретельно адже кожен сіянець на вагу золота.

Поруч з посівами дуба знаходиться плантація новорічних ялинок. В 2019 році було проведено експеримент. Зусиллями всіх робітників лісництва ми підстригали та надавали форму кожній новорічній ялинці індивідуально. Це все дало свої результати, підстрижена ялинка має більш охайний та презинтабельний вигляд.Тепер в продовж 2  років ми можемо порадувати жителів Охтирщини та районів поблизу пишними лісовими красунями на новорічні свята.

Ще одним єксперементом в 2021 році стала посадка з подальшим формуванням крони сосни звичайної в горщики. Таким чином населення зможе придбати новорічну ялинку які після свят на весні можна висадити на земельній ділянці та милуватися нею ще досить багато років.

Сіянці сосни звичайної вирощуються в телицях. В цьому році було висіяно  0,0126 га.

Супутньо наше лісництово вирощує породи плодові та кісточкові породи дерев для подальшої посадки їх в ремізах та лісі для підгодівлі диких тварин. Так в цьому році було висіяно 0,015 га насіння горіха грецького, 0,00045 кісточок абрикоса, 0,0002 га насіння груші, 0,0006 га кісточок сливи.

Окрім  цільових порід в Охтирському лісництві вирощують декоративні породи.

Це теж досить кропітка та відповідальна робота адже період коли можна нарізати та висадити живці досить малий. Живці нарізаються з хвойних та листяних порід під контролем лісничого. Живцювання дає змогу зберегти декоративну форму рослини з якої вони взяті. А це досить важливо в озеленені. Так в Охтирському лісництві на даний час є декілька декоративних форм туї, ялівця, самшиту, ялина колюча декоративна форма блакитна, Барбарис Юліанна , Барбарис Тунберга, Верба козяча, Псевдоцуга Мензіса, Цуга канадська,Верба Мацудана, Декілька видів спірей та пухироплідника, жасмін . Кожного року об»єм та різновидність декоративних рослин збільшується. Також в цьому році було висаджено шкільне відділення в якому рослини залишаються на дорощення та для подальшої реалізаціїї з відкритою кореневою системою.

Для вирощування лісоутворюючих та декоративних порід досить важливим є створення зручних для росту умов в теплицях та на шкільних відділеннях. Тому наше лісництво намагається не відставати від передових напрямків в вирощуванні. Ми використовуємо затіняючу сітку для регулювання інтенсивності сонячних променів. Намагаємося йти в ногу з розвитком систем поливу. На протязі останніх 3 років ми власними силами  встановили сучасні системи поливу які дають свої результати. Для реалізації декоративного посадкового матеріалу ми перейшли від відкритої кореневої системи до закритої. Так приживаємість на багато краще та й доглядати за ними на багато легше.

Лісовий розсадник досить важлива структура при веденні лісового господарства. Її не треба недооцінювати. Вона вимагає великих знань в таких науках як лісівництво, ботаніка, фізіологія рослин, фітопатологія та інші.

Люди які вкладають всього себе та все своє життя на роботу в лісових розсадниках заслуговують великої поваги. Адже саме з цього місця з маленької насінини починається життя дерев у лісі.