• 1550 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 450 грн. хвойні - 350 грн. чурка - 650 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 1000 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Охтирське лісництво
09.11.2021 14:06

Охтирське лісництво

Щорічно в Україні садяться тисячі гектарів лісу. До цих територій відносяться землі непридатні для сільського господарства та землі після закінчення суцільних рубок.

Я думаю кожен чув такий вислів як « Ліс починається з насінини». Саме тому влітку та восени  кожного року всі лісгоспи країни  починають кампанію по заготівлі лісового насіння. В жовтні 2021 року і Охтирський лісгосп закінчив збір жолудя дуба звичайного. Всього було зібрано 6532 кг.  Це перший і мабуть найвідповідальніший  етап у подальшому створенні стійких та продуктивних насаджень.  Насіння збирається з ПЛНД та звичайних масивів лісу де домінує дуб. Другим етапом є переробка та підготовка  насіння до висіву. Весь отриманий жолудь після збору ми пропускаємо через ванну з водою, гарний по своїм якостям і здатний до проростання тоне, а поганий спливає на поверхню. Потім весь кондиційний ми обробляємо « Фундазолом» та закладаємо на зберігання в холодильну камеру, тут він може зберігатися до трьох років, або закопуємо в яму з дотриманням всіх стандартів до самої весни.

Останні роки  беручі до уваги кліматичні показники, висів жолудя дуба звичайного ми  проводимо восени. Як показує  практика таким чином ми отримуємо більшу кількість стандартних сіянців порівняно з весняним висівом. Цього року робота на лісовому розсаднику закипіла  з 1 листопада. Робітники Охтирського лісництва та лісова охорона з самого ранку почали готуватися до висіву. Тракторист  Горішній Микола  підготовлює  площу , пише стрічки для подальшого висіву насіння. В цей час лісники та майстри набирають жолуді в причеп і вивозять на розсадник. Перед початком робіт інженер лісових культур Малишенко Марина Володимирівна інструктує робітників ,що до дотримання норм висіву. Робота почалася. Дівчата Симон Світлана, Лобанова Катерина , Голець Юлія  ретельно висівають насіння майбутніх дерев в підготовлені борозни. Хлопці Симон Олександр , Костенко Ігор , Гузеватий Роман, Рогальський Микола  в цей час швидко підносять відра з жолудем та загрібають борозни за дівчатами. Весь процес контролює інженер лісових культур.

В цьому році на лісовому розсаднику вже було висіяно 3000 кг   жолудя на площі 0,35 га. Робота з висіву на даний час  продовжується. В перспективі наше лісництво хоче добитися об’єму  1 млн. одно-, дворічних сіянців  дуба звичайного  на території лісового розсадника. В подальшому вирощений посадковий матеріал буде використаний при створенні нових лісових культур та доповнені лісових культур минулих років. Також такий об’єм обумовлений бажанням виконати програму президента по озелененню країни в найближчі три роки.

Весь процес проходить  з неабиякою відповідальністю , адже вісі розуміють  ,що  від зусиль зараз залежить успіх у кожному слідкуючому етапі вирощення лісу. Лісу для наших нащадків.