• 1550 грн.

    за 1 кубометр для населення.

  • відходи тверді - 450 грн. хвойні - 350 грн. чурка - 650 грн.

    Дровяні відходи - чурка паливна

  • 1000 грн.

    за 1 кубометр з нижнього складу.

Весняна посадка лісу – на фінішній прямій
22.04.2021 09:54

Весняна посадка лісу – на фінішній прямій

Відтворення лісу – це відповідальна та важка праця. А вдала посадка – це запорука високої приживлюваності, хорошого приросту лісових культур, а от же – високої продуктивності лісових насаджень.

Наразі посадка лісу в ДП «Охтирське лісове господарство» на стадії завершення.

На даний момент вже відновлено всі заплановані на весну зруби минулого року, що за площею становлять 52,9 га. Всього було висаджено 190 тис. штук сіянців, вирощених у власних розсадниках, з них: 187 тис. шт. – дуба звичайного, 2 тис. шт. – сосни звичайної та 1 тис. шт. – дуба червоного.

 

Додатково навесні 2021 року підлягають відновленню зруби, які вийшли з-під суцільних рубок цього року. Таких ділянок планується відновити на площі 22,4 га, з них залишилось посадити ще 3,6 га.

 

Загалом на даний момент по ДП «Охтирське лісове господарство» створено 71,7 га лісових культур, 97% з них – дубові.

 

 

З метою запобігання пожеж, лісові культури хвойних порід створюються з кулісами листяних порід, а по периметру ділянки створюються мінералізовані смуги.

 

На ділянках, які мають відповідні грунтово-кліматичні умови, перевага надається природному відновленню лісів, що дає змогу з мінімальними затратами створювати високопродуктивні та біологічно стійкі деревостани протягом короткого періоду. По ДП «Охтирське лісове господарство» в Олешнянському лісництві таким чином було залишено одну ділянку площею 1,1 га по головній породі – осика.

 

Доповнення лісових культур проведено на площі 57 га.

 

Таким чином жодний зруб не залишився без уваги лісівників і був заліснений вчасно!

 

Попереду ще багато роботи, адже потрібно не лише посадити ліс, а ще й доглядати за ним: вчасно здійснити ручне прополювання лісових культур (і не лише цьогорічних), провести механізований догляд, рубки догляду (освітлення та прочищення) та багато інших заходів.

 

Закликаємо населення бути дбайливими та відповідальними у лісі, цінувати і поважати працю лісівників!

На сьогодні в державної лісової охорони гаряча пора, —  у розпалі пожежонебезпечний період. Надіємося на взаєморозуміння та допомогу громадян у справі збереження лісових насаджень від пожеж, самовільних рубок та інших лісопорушень.

Збережемо ліс для наступних поколінь разом!